Główna  /  Pielgrzymki  /  Zagraniczne

Pielgrzymka do Libanu do św. Charbela

Liban / Liban / Bejrut

Pielgrzymka do Libanu do św. Charbela

★★★

PIELGRZYMKA

POTWIERDZONA

Profil: dla Seniorów, pielgrzymka

Udogodnienia: dla rodzin

Cena: na zapytanie

termin / Na zapytanie
Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 32 / 241 97 70
  • kom. 555 619 620
  • Pon - Pt: 10.00 - 20.00 / So: 10.00 - 21.00

Opis:

1 DZIEŃ – 19 maja (wtorek)
Warszawa – Bejrut
Zbiórka na lotnisku Warszawa Okęcie o godz. 20:15. Wylot do Bejrutu o godz. 22:25. Lądowanie w Bejrucie o godz. 02:55. (środa). Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2 DZIEŃ – 20 maja (środa):
Bejrut – Harissa
Śniadanie, wyjazd do Bejrutu, zwiedzanie miasta: spacer uliczkami wśród odrestaurowanych budynków, meczetów i kościołów. Przejście na miejsce wykopalisk z czasów rzymskich (I/IIw. n.e. – dawne termy, agora, szkoła prawa rzymskiego) oraz zwiedzanie Muzeum Narodowego (Kolos z Byblos, sarkofagi królów z Byblos, Tyru i Sydonu, kolekcja biżuterii fenickiej z III w p. n. e., mozaiki rzymskie i bizantyjskie). Nawiedzenie polskiego cmentarza, gdzie między innymi spoczywała Hanka Ordonówna (Msza św.). Przejazd do Harissa – Narodowe Sanktuarium, gdzie znajduje się statua Matki Bożej Królowej Libanu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

3 DZIEŃ – 21 maja (czwartek):
Kaftun – Trypolis – Balamand – Klasztor Matki Bożej „Saidet an Natur” – Klasztor Matki Bożej Światła „Saidet an Nuryje”
Śniadanie, przejazd do Kaftun, prawosławny kościół i klasztor, wraz z dobrze zachowanymi malowidłami ściennymi z II poł. XIIIw. n.e. Przejazd do Balamand – Klasztor Balamand został wybudowany w 1157 przez cystersów na gruzach budowli bizantyjskich. Katoliccy mnisi opuścili klasztor po upadku Hrabstwa Trypolisu. Przez kilka stuleci Balamand niszczał zanim w 1603 odbudowali go prawosławni chrześcijanie. W 1988 prawosławny patriarcha Antiochii, Ignacy IV założył Uniwersytet Balamand. Przejazd do Tripolisu, ruiny twierdzy krzyżowców (XIIw.); wielki meczet (XIIw., dawna katedra); bazary, mydlarnia i stara łaźnia turecka. Przejazd do Prawosławnego klasztoru z XVII wieku „Saidet an Nuryje” – Msza św. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ – 22 maja (piątek):
Annaya – Sanktuarium św. Charbela, św. Rafki i św. Hardiniego
Śniadanie, nawiedzenie miejsc kultu maronickich świętych: wizyta w pustelni Św. Charbela i Klasztorze Św. Maruna Annaya – grób Św. Charbela. Przejazd do Sanktuarium Św. Rafki – patronki cierpiących i Św. Hardini – mistrza nowicjatu Św. Charbela. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
06:30 – Śniadanie
07:30 – Wyjazd do Annaya
09:00 – Uczestnictwo w comiesięcznej Procesji
10:00 – Msza święta w Sanktuarium św. Charbela

5 DZIEŃ – 23 maja (sobota):
Sydon – Tyr – Qana
Śniadanie, przejazd do Sydonu, zwiedzanie: Zamek Morza (XIII w.), stare Miasto, Przejazd do Tyru – nekropolii z czasów rzymskich i bizantyjskich, zwiedzanie: akwedukt i hipodrom (IIw. n.e.). Qana Galilejska, gdzie według lokalnej tradycji odbyło się wesele, na którym obecny był Chrystus z Apostołami i Matką Bożą i dokonał przemiany wody w wino – Msza święta w grocie w której to zdarzenie miało miejsce. W drodze powrotnej wizyta w Magdouche – sanktuarium Matki Bożej Oczekującej. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ – 24 maja (niedziela):
Deir El Kamar – Beit El Din
Przejazd przez Bejrut do Deir al-Kamar (Deir el Qamar; pol. Klasztor Księżyca) – miejscowość w Górach Szuf w środkowym Libanie, zwana “miastem emirów”. Liczy ok. 10 tys. mieszkańców. Od XVI wieku była siedzibą libańskich gubernatorów z rodów Maan i Chehab. Szczególny rozkwit Dajr al-Kamar nastąpił w okresie panowania druzyjskiego emira Fachr ad-Dina II, którego pałac można podziwiać do dnia dzisiejszego. Msza św. w kościele parafialnym. Przejazd do Beit Ed Din – Główną atrakcją turystyczną Beit ed-Din jest wybudowany w latach 1788-1818 r. zespół pałacowy emira Beszira Szihaba II. Nad trwającymi 30 lat pracami czuwali syryjscy rzemieślnicy i włoscy architekci. Pałac jest doskonałym przykładem klasycznej architektury libańskiej, łączącej tradycyjny styl arabskiego budownictwa z wpływami europejskiego baroku – zdobione sufity, kolorowe, marmurowe podłogi mozaikowe, luksusowe tureckie łaźnie oraz apartamenty haremu, otoczone pięknie utrzymanymi ogrodami. Po przymusowej emigracji emira Beszira II w 1840 r. pałac był siedzibą władz tureckich i francuskich, aż do uzyskania w 1934 r. statusu zabytku narodowego. W 1943 r. stał się letnią rezydencją pierwszego libańskiego prezydenta Biszary al-Churiego. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 DZIEŃ – 25 maja (poniedziałek):
Al – Macchnaka – Yanouh – Źródło Adonisa – Dolina Bekaa – Baalbek – Ksara
Śniadanie, przejazd do Doliny Bekaa – spichlerza Libanu. Po drodze miejscowość Al Machnaka z rzymską świątynią z dobrze zachowanym ołtarzem Jupitera, widoki z tego miejsca na wąwóz Adonisa są przepiękne. Następnie miejscowość Yanouh z małą rzymską świątynią i dużym prostokątnym kościołem o nazwie Mar Jurios Azraq (Sw. Jerzy Niebieski). Nazwany tak na cześć niebieskich bloków wapiennych, z których została zbudowana świątynia rzymska przekształcona w kościół w czasach bizantyjskich. Obok świątyni stoi bizantyjska bazylika z końca V wieku. Z drugiej strony pozostałości średniowiecznej kaplicy, która w ostatnich latach została zrekonstruowana i przywrócona do kultu. Po drodze postój przy grocie mitologicznego Adonisa, który w tym miejscu miał zostać zamordowany. Następnie zwiedzanie Baalbek – jednego z największych cudów starożytnego świata – Heliopolis (Miasto Słońca) z kompleksem rzymskich świątyń Jupitera, Bachusa i Wenus, Msza św. w kościele parafialnym wspólnoty maronickiej. Przejazd do Anjar, założonego w okresie Umajjadów przez Kalifa Walida Ibn Abd Al-Malaka (705-715). Miasto Anjar jest doskonałym świadkiem cywilizacji Umajjadów. Na koniec, kantyna Ksara – słynna fabryka libańskiego wina, zwiedzanie połączone z degustacją. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 DZIEŃ – 26 maja (wtorek):
Ponowna wizyta w Annaya – pożegnanie ze Św. Charbelem w Jego pustelni i klasztorze Św. Maruna – Msza św. Przechadzka po Byblos z możliwością zakupów pamiątek. Powrót do hotelu, pożegnalna obiadokolacja w stylu libańskim w Santa Preri, nocleg.

9 DZIEŃ – 27 maja (środa):
00:00 – drobny poczęstunek w hotelu
00:30 – transfer na lotnisko
03:30 – wylot do Warszawy
06:30 – Lądowanie w Warszawie

UWAGA:
Podany program pielgrzymki jest ramowy. Istnieje możliwość zamiany kolejności odwiedzanych w Libanie miejsc.

 

CENA:
1900 PLN (bilet lotniczy – płatne do Biura Pielgrzymkowego „ARKA”) + 730 USD (pobyt i ubezpieczenie – płatne u przewodnika w Libanie)

WSZYSTKO W CENIE. U nas nie ma kosztów ukrytych – nic w trakcie nie dopłacasz.
W cenie wliczone są wszystkie punkty programu oraz ubezpieczenie NNW, KL i uczestnik nic nie musi dopłacać.
 
WAŻNE INFORMACJE:
1. Przewodnik – Kazimierz Gajowy (Polski Misjonarz od 1987 mieszkający w Libanie);
1. Program pielgrzymki obejmuje zwiedzanie wszystkich najważniejszych zabytków i Sanktuariów Libanu;
2. Wymagany paszport, ważny min. 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu z Libanu (w paszporcie nie może być pieczątki z Izraela); 4. W miejscach kultu obowiązuje skromny strój;
5. Napięcie elektryczne: 220 V, gniazdka jak w Polsce;
6. Zakwaterowanie w komfortowym Hotelu w centrum Byblos, wyżywienie 2 razy dziennie (śniadanie w formie bufetu i obiadokolacje), transport klimatyzowanym autokarem, opieka pilota/przewodnika w języku polskim;
7. Cena nie zawiera ewentualnych napiwków i innych świadczeń nie ujętych w programie;
8. Wg. obecnych przepisów w gotówce można przewozić do 10 000 EURO.
 
DODATKOWE INFORMACJE:


– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych;
– Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się to 20 osób;
– W terminie do 30 dni przed rozpoczęciem poinformujemy Państwa, czy zebrała się minimalna ilość uczestników i czy impreza odbędzie się;
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych;
– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy;
– Wymaganym dokumentem jest paszport ważny przez 6 miesięcy od daty powrotu;
– W paszporcie nie może być pieczątki z Izraela;
– Kod imprezy turystycznej: CHAR-2020-05

W cenie:

Przelot, zakwaterowanie w hotelach, ubezpieczenie, opieka przewodnika

Uwagi:

Oferta nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów

Plan:

Pielgrzymka do Libanu do św. Charbela/1

Terminy

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki