Główna  /  Pielgrzymki  /  Zagraniczne

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Izrael / Gaza / Tel Awiv

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

★★★★

PIELGRZYMKA

POLECAMY

Profil: dla grup, kilkudniowe, pielgrzymka, zagraniczne

Udogodnienia: klimatyzacja, TV, WC

Cena: 3 000 zł + 480 $

Rezerwuj Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 32 / 241 97 70
  • kom. 555 619 620
  • Pon - Pt: 10.00 - 20.00 / So: 10.00 - 21.00

Opis:

1. Dzień       03.10.2020                  WYLOT 

Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie o godzinie 08:30. Odprawa. Wylot do Tbilisi – godz. 10:45. Lot z międzylądowaniem. Przylot do Kijowa o godzinie 13:15. Wylot z Kijowa o godzinie 20:10. Przylot do Tbilisi o godzinie 23:55. Odbiór bagaży. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

            2.  Dzień        04.10.2020                TBILISI

Śniadanie. Całodzienna wycieczka po Tbilisi. Kościół Świętej Trójcy (Cminda Sameba) /największej świątyni gruzińska/, spacer po wielokulturowej tbiliskiej starówce, wjazd kolejką gondolową pod górujący nad miastem pomnik Matki Gruzji, przejazd pod murami twierdzy Narikala, Abanotubani - najstarsza dzielnica miasta, z łaźniami siarkowymi i meczetem, most i kościół Metechi, z którymi związane są losy gruzińskich męczenników, katedra Sioni, w której przechowywany jest krzyż najważniejszej świętej gruzińskiej - Nino, bazylika Anczischati, najstarsza świątynia w Tbilisi, synagoga żydowska, słynny Most Pokoju.

Obiadokolacja i nocleg.

            3. Dzień     05.10.2020              GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA

Śniadanie. Wycieczka w góry Wysokiego Kaukazu jedną z najciekawszych tras w kraju - Gruzińską Drogą Wojenną. Zwiedzanie Twierdzy Ananuri (XVI-XVII w.), urokliwie położoną nad zasilającym tutejszą elektrownię zbiornikiem wodnym Żinwali. Droga wzdłuż rzeki Aragavi obok kurortu narciarskiego - Gudauri do Stepancmindy (dawniej Kazbegi). Miasto otoczone jest gigantycznymi górami z malowniczym widokiem na szczyt Kazbek (5047 m n.p.m.), jeden z sześciu najwyższych szczytów Kaukazu. Wjazd jeepami pod kościół Św. Trójcy (Cminda Sameba), zbudowany na wysokości 2170 m n.p.m. – jeden z symboli Gruzji. Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja. Nocleg.

            4. Dzień      06.10.2020              KACHETIA, IKALTO, ALAWERDI, GREMI

Kachetia, której stolicą jest Telawi. Ikalto - zwiedzanie kompleksu klasztornego z VI wieku w z trzema cerkwiami oraz pozostałościami po słynnej akademii, klasztor Alawerdi z XI wieku z kopułą na wysokości 55 m.  Gremi (dawna stolica Kachetii) zwiedzanie pozostałości po średniowiecznym mieście. Jest to jeden z ważniejszych zabytków architektury gruzińskiej z zachowanym na wzgórzu kościołem św. Archaniołów i trzypoziomową wieżą mieszkalną - zamkiem. Degustacja wina w jednej z gruzińskich winiarni. Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja i nocleg.

            5. Dzień      07.10.2020              UPLISCYCHE, BORDŻOMI

Śniadanie. Wyjazd do Upliscyche – najstarszego skalnego miasta Gruzji, którego historia sięga V w. p.n.e. Przejazd przez Gori, rodzinne miasto Stalina. Znajduje się tu muzeum Stalina (wejście dla chętnych, za dodatkową opłatą). Bordżomi - spacer po Parku Zdrojowym i kosztowanie leczniczej wody mineralnej. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Akhalcyche.

            6. Dzień      08.10.2020                   RABATI

Śniadanie. Przejazd do Akhalcyche. Zwiedzanie Rabati – zrekonstruowanego zamku z XII wieku; twierdza jest zajmuje prawie siedem hektarów powierzchni. Wizyta w jednej z miejscowych katolickich parafii – w miarę możliwości spotkanie z miejscowym misjonarzem. Obiadokolacja. Nocleg w Akhalcyche.

            7. Dzień      09.10.2020                   WARDZIA  

Śniadanie. Wyjazd na południe wzdłuż głównej rzeki Kaukazu – Mtkvari. Imponująca twierdza Chertwisi, która według legendy,  miała stać w tym strategicznym miejscu już za czasów Aleksandra Wielkiego. Skalne miasto-klasztor Wardzia, przypominające plaster miodu. Wykute w skale za panowania króla Jerzego III i królowej Tamar (XII-XIII w.). Przejazd na przejście graniczne z Armenią. Giumri - drugie co do wielkości miasto Armenii. Przyjazd do stolicy - Erywania. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

8. Dzień      10.10.2020                   ERYWAŃ

Śniadanie. Zwiedzanie Erywania. Instytut Księgi Matenadaran z największą na świecie kolekcją manuskryptów, słynna Kaskada, Plac Wolności, Gmach Opery, Plac Republiki. Przejazd do wykutego w skale kompleksu klasztornego Geghard, gdzie przechowywano włócznię Longinusa, którą miał być przebity bok Chrystusa. Klasztor został założony przez św. Grzegorza Oświeciciela. Garni -  dawna twierdza. Znajduje się tu unikalny zabytek - świątynia boga słońca Mitry. Stąd rozciąga się przepiękna panorama na dolinę rzeki Azat. Powrót do Erywania. Obiadokolacja i nocleg.

            9. Dzień          11.10.2020              ECZMIADZYŃ

Śniadanie. Wyjazd do pięknego monastyru Khor Wirap, skąd rozciąga się panorama na znajdującą się po tureckiej stronie świętą górę Ormian – Ararat (5165 m n.p.m.). Na jej szczycie w czasie Potopu miała osiąść Arka Noego. Według podań, w studni na terenie klasztoru przez 13 lat był więziony św. Grzegorz Oświeciciel, założyciel kościoła ormiańskiego. Przejazd do Eczmiadzynu – „ormiańskiego Watykanu”, siedziby katolikosa – Głowy Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego. Miejsce to miało zostać wybrane przez samego Chrystusa – nazwa „eczmiadzyn”oznacza „miejsce zstąpienia Jednorodzonego”. Kościół i klasztor św. Ripsime oraz kościół św. Gajene (VII wiek). (Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Zwiedzanie monumentalnej świątyni Zwartnoc, zbudowanej z kamienia wulkanicznego. Powrót do Erywania. Obiadokolacja i nocleg.

            10. Dzień       12.10.2020               JEZIORO SEVAN

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas na zakupy na słynnym ormiańskim bazarze Wernisaż. Przejazd nad Sevan - największego jeziora Kaukazu zwanym „Morzem Armenii”. Zwiedzanie urokliwie położonego zespołu klasztornego Savanavank (VIII-IXw.), znany jako „Czarny Klasztor”.  Przejazd przez uzdrowisko Dilidżan i zwiedzanie średniowiecznych zespołów klasztornych: Sanahin - położony wśród gęstej zieleni oraz Haghpat (X w.) - wpisany na listę UNESCO, gdzie w przeszłości wykładano nauki humanistyczne. Przekroczenie granicy z Gruzją. Przejazd do Tbilisi. Obiadokolacja i nocleg.

            11. Dzień        13.10.2020              MCCHETA

Śniadanie. Przejazd do Mcchety - duchowej stolicy Gruzji. Wyjazd do kościoła Dżwari (VI w.), który góruje nad miastem. Piękny widok na „gruziński Wawel” i łączące się rzeki Aragwi i Mtkwari. Katedra Sveti Cchoveli (Drzewa Życia), wpisana na listę UNESCO. Tu złożono szatę Pana Jezusa i tu znajdują się groby gruzińskich królów z dynastii Bagratydów. Wizyta w żeńskim klasztorze Samtavro, w którym pochowano króla Miriana i królową Nanę – władców, którzy w 337 roku przyjęli chrześcijaństwo. Powrót do Tbilisi. Wizyta w Muzeum Narodowym ze słynną ekspozycją „Złoto Kolchidy”. Spacer reprezentacyjną arterią miasta - Szoty Rustawelego (XII-wiecznego poety gruzińskiego, autora epopei narodowej „Rycerz w tygrysiej skórze”).  Plac Wolności z kolumną św. Jerzego i dawną siedzibą miejskiego ratusza, Pałac Młodzieży będący w przeszłości pałacem gubernatora Kaukazu, budynek parlamentu, kościół Kaszwetii, piękny gmach Teatru Rustawelego, opera w stylun neomauretańskim. Czas wolny. Zakupy na popularnym pchlim targu, zwanym „Suchym Mostem”. Obiadokolacja. Po północy wykwaterowanie i wyjazd na lotnisko.

            12. Dzień           14.10.2020           POWRÓT

Wylot z Tbilisi o  godz. 06:15. Lot z międzylądowaniem. Przylot do Kijowa o godzinie 08:05. Wylot z Kijowa o godz. 09:30. Lądowanie w Warszawie – godz. 10:00. Zakończenie.

W cenie:

– bilet lotniczy (PLL LOT),
– transport komfortowym autobusem na terenie Izraela,
– zakwaterowanie w hotelach 3*** w pok. 2os. (jedynki za dopłatą – 260 USD),
– wyżywienie H/B (śniadania i obiadokolacje),
– ryba św. Piotra nad Jeziorem Galilejskim,
– ubezpieczenie KL, NNW i bagażu,
– koszty zwiedzania wg programu,
– przewodnik z jęz. polskim,
– rejs po Jeziorze Galilejskim,
– zestaw słuchawkowy tour guide.

Uwagi:

– Bagaż lotniczy – mały bagaż podręczny o wymiarach 55 x 40 x 23 cm – do 8 kg. Bagaż główny (rejestrowany) do 23 kg i maksymalnych wymiarach 158 cm (długość + wysokość + szerokość);
– Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu;
– Kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie;
– Zapewniamy opiekę duszpasterską oraz codzienną Mszę św.;
– Wyloty z Warszawy;
– Cena nie uwzględnia dodatkowych napojów do obiadokolacji i dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych oraz transportu na/z lotnisko w Polsce.

Plan:

Ziemia Święta - majówka Dotknij źródeł swojej wiary…

Ziemia Święta - majówka

Dotknij źródeł swojej wiary…
Program wyjazdu:
1 Dzień – 29.04.2020 (środa):
Spotkanie grupy na lotnisku Chopina w Warszawie o godz. 19:30. Odprawa paszportowa. Wylot do Tel Avivu o godz. 22:55. Przylot do Tel Aviv o godz. 03:45 czasu izraelskiego. Następnie przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

2 Dzień – 30.04.2020 (czwartek):
Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium na Polu Pasterzy. Następnie przejazd do Bazyliki Narodzenia Pańskiego oraz nawiedzenie Kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Czas wolny, a następnie spacer po centrum Betlejem do Sanktuarium Matki Bożej Mlecznej. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 Dzień – 01.05.2020 (piątek):
Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy na Górę Oliwną. Nawiedzenie takich miejsc jak: Miejsce Wniebowstąpienia Pana Jezusa, Kościół Pater Noster (Ojcze Nasz), Kościół Dominus Flevit (Pańska Łza). Msza św. Sanktuarium Ogrodów Getsemani z Bazyliką Agonii Pańskiej. Przejazd pod Ścianę Płaczu. Spacer przez dzielnicę żydowską na Górę Syjon. Nawiedzenie Kościoła Zaśnięcia N.M.P. Wizyta w Wieczerniku, a następnie spacer do Grobu Króla Dawida. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 Dzień – 02.05.2020 (sobota):
Śniadanie. Wyjazd z hotelu w Betlejem w kierunku noclegu w Tyberiadzie lub Nazarecie. Po drodze zatrzymamy się w takich miejscach jak: Cezarea Nadmorska, Kościół Stella Maris, Bazylika Zwiastowania w Nazarecie oraz Kościół Pierwszego Cudu Pana Jezusa w Kanie Galilejskiej. Tu, dla par małżeńskich, mamy możliwość odnowienia przyrzeczeń ślubnych. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

5 Dzień – 03.05.2020 (niedziela):
Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium na Górę Tabor. Msza św. Przejazd nad Jezioro Galilejskie na Górę Ośmiu Błogosławieństw. Przejazd do Sanktuarium Rozmnożenia chleba i ryb (Tabgha). Spacer do Kościoła Prymatu św. Piotra. Wizyta w mieście Piotra, Kafarnaum. Rejs po Jeziorze Galilejskim. Czas na obiad – Ryba św. Piotra. Wyjazd z Galilei w kierunku hotelu w Betlejem na obiadokolację i nocleg.

6 Dzień – 04.05.2020 (poniedziałek):
Śniadanie. Przejazd do Betanii. Sanktuarium Domu Mari, Marty i Łazarza. Msza św. Przejazd przez Pustynię Judzką do Jerycha na spotkanie z Górą Kuszenia i Sykomora Zacheusza. Przejazd nad Rzekę Jordan. Czas nad Morzem Martwym na relaksująca kąpiel. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

7 Dzień – 05.05.2020 (wtorek):
Śniadanie. Przejazd do Starego Miasta w Jerozolimie, wejście przez bramę św. Szczepana do kościoła św. Anny, Sadzawka Betesda. Przejście przez Stare Miasto do warowni Marka Antoniusza, gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Msza święta w Kaplicy Biczowania Pana Jezusa. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny na zakupy na targu jerozolimskim. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg w Betlejem.

8 Dzień – 06.05.2020 (środa):
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Tel Aviv. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Polski o godz. 11:25 czasu izraelskiego. Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie o godz. 14:20 czasu polskiego.

Galeria:

Pielgrzymka do Ziemi Świętej/1
Pielgrzymka do Ziemi Świętej/2

Terminy

please wait...

Położenie

Trasaplease wait ...

Rozkład jazdy

w cenie
Łódź
14:08 Piotrkowska, Polska, Parking przy stacji ORLEN

Dopłaty i zniżki

3 %
Ubezpieczenie sportow wysokiego ryzyka.
200 zł
za rezerwację
Uroczysta kolacja
w cenie
Ubezpiecznie sportow wysokiego ryzyka
Proszę czekać ...